Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Haber Türkiye'den Kripto Paralar için Yeni Bir Hamle (1 Görüntüleyen)

Metwella

Üye
Konular
193
Mesajlar
195
Tepki Puanı
9
Forum Yaşı
6 Ay 13 Gün
Yaş
26
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Istanbul-Turkey-710x458.jpg


Nisan ayı Türkiye'de kripto para için pek de iyi bir ay olmadı. Devlet tarafından işletilen Anadolu haber ajansı, Türk makamlarının ülkedeki kripto para birimi değişim platformunun tüm kara banka hesaplarını engellediğini söyledi.

Anadolu, Cuma günü geç saatlerde kripto borsası Vebitcoin'in finansal sıkıntılar nedeniyle tüm faaliyetlerini durdurduğunu açıklamasının ardından gerçekleşti. Devlet kontrolündeki kurum, Türkiye Mali Suçları Araştırma Kurulu'nun borsa ve yöneticileri hakkında soruşturma başlattığını söyledi.

Vebitcoin'e yönelik hareket, polisin kripto borsası Thodex'e karşı yapılan suç duyurularıyla bağlantılı olarak 62 kişiyi gözaltına aldığını bildirmesinden bir gün sonra geldi . Thodex kripto değişim haberlere göre ülkeyi terk, onun CEO'su sonradan eksik gidiyor 18 Nisan dışı kalmış. Anadolu'nun bildirdiğine göre, kullanıcıların yüz milyonlarca doların çalındığı iddiasıyla şikayette bulundukları bildirildi.

Nisan, Türkiye'de kripto para için pek de iyi bir ay olmadı. Thodex'e ve şimdi de Vebitcoin'e yönelik eylemlerden önce bile, Türk merkez bankası 16'sında kripto para biriminin ödeme aracı olarak yasaklanacağını duyurdu .
Yasak, Türk lirasının önemli bir dış satış baskısıyla karşı karşıya kalması nedeniyle kripto kullanımının arttığı bir dönemde yürürlüğe giriyor. Birçoğu lirayı saran sorunları aşmak için alternatif bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimine yöneldi.
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt