Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Haber Türkiye'de Kripto Para (1 Görüntüleyen)

Moderator  

Moderator
Konular
188
Mesajlar
218
Tepki Puanı
22
Forum Yaşı
8 Ay 6 Gün
Konum/Şehir
ANTALYA
Web Sitesi
cryptotr.net
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Kripto para kullanımı dünya'da her geçen gün artıyor. Kullanımın artmasından kaynaklı Mastercard kartlarda yıl sonuna doğru kripto paraları destekleyeceğini açıklamıştı.
Dünya Ekonomik Forumu en çok kripto para kullanan ülkeleri açıkladı. Türkiye, 74 ülkede yapılan araştırmada dünya genelinde 4. sırada bulunmaktadır. Avrupa'da ise birinci sırada bulunmaktadır. Yani dünya üzerindeki kripto paraların %16'sı Türkiye'den geçiyor diyebiliriz.

Türkiye'de kripto paraların çok rağbet görmesinin sebebi dengesiz dolar kuru olduğu düşünülüyor. Küçük yatırımcılar altın ve gümüş gibi emtialara yatırmak yerine Bitcoin ve diğer alt coinlere yatırmayı tercih ediyor. Diğer bir etken ise Paribu'nun televizyondaki reklam kampanyaları, BTC Turk'un Türkiye Futbol Federasyonu ile sponsporluk imzalaması ve Thodex'in çekiliş ile araba vermesi gibi kampanyalar Türk halkını piyasaya çekmiş gibi görünüyor. Sosyal medya da görüşlerini bildiren kullanıcılar Paribu ve BTC Turk'den şikayetçi olduğunu görebiliyoruz. Sebebi ise sürekli bağlantı hatası almaları olduğunu söylüyorlar.

Bir diğer konu ise Bitcoin, Tesla alımından sonra inanılmaz bir yükselişe geçti. Buda küçük yatırımcıları ve diğer kurumsal yatırımcıları harekete geçirmiş gibi görüyor. Piyasaya zaten sürekli küçük yatırımcılar geliyordu ancak kurumsal yatırımcılar Tesla şirketinin Bitcoin alması ile beraber bunun nasıl yapıldığını yani prosedürün nasıl işlediğini görmüş oldular.

Kaynak:
Linkleri görüntüleyebilmek için Giriş Yap ya da Kayıt OL


türkiye-kripto.png
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt