Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Haber Thodex Kapsamında Türkiye'de 6 Kişi Hapse Atıldı (1 Görüntüleyen)

Metwella

Üye
Konular
193
Mesajlar
195
Tepki Puanı
9
Forum Yaşı
6 Ay 11 Gün
Yaş
26
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
1044337542_0_0_1200_650_1000x541_80_0_0_a9ce699453f82cc9adbe315a35f01769.jpg


Interpol, Arnavutluk'a kaçan CEO için kırmızı bülten yayınladı. Kısa süre önce CEO'su kaybolan kripto borsası Thodex ile ilgili soruşturma nedeniyle Türkiye'de yargılanmak üzere altı kişi hapse atıldı.

Reuters'in haberine göre savcılık sözcüsü, CEO Faruk Fatih Özer'in erkek ve kız kardeşi ve diğer üst düzey çalışanların hapisteki altı kişi arasında olduğunu söyledi . Polis geçen hafta soruşturmayla ilgili olarak en az 83 kişiyi gözaltına aldı ve bunların çoğu o zamandan beri serbest bırakıldı.
Interpol , 23 Nisan'da Thodex'in ticareti durdurmasından kısa bir süre sonra Arnavutluk'a kaçan Özer için kırmızı bülten yayınladı . Interpol kırmızı bülteni, dünya çapındaki kolluk kuvvetlerine iade edilmek üzere olan bir kişinin bulunması ve geçici olarak tutuklanması talebidir.

400.000 üyesi olan borsa, 18-19 Nisan'da bakımda olduğunu duyurdu ve ardından kullanıcılara beş gün boyunca çevrimdışı olacağını söyledi. Kullanıcılar, 22 Nisan'da yüzlerce milyon doların çalındığı iddiasıyla borsaya karşı şikayette bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şirketin portföyünün 108 milyon dolar olduğunu söyledi.

Türkiye, son zamanlarda kripto para birimi endüstrisindeki kısıtlamaları sıkılaştırıyor ve bugün etkili bir ödeme aracı olarak kriptoyu yasaklıyor .
Önceki yasağına, kripto kullanımı edildi yükselen önemli dış satış baskısıyla karşı karşıya Türk lirası kısmen sayesinde. Başka bir kripto para borsası olan Vebitcoin de kendisini bu yasal ve düzenleyici baskıların ateş hattında buldu. Vebitcoin haberdar ekonomik sorunlar nedeniyle gerginlik tüm aktiviteyi durdurma edildi 24 Nisan kullanıcıları, kamu kuruluşu Anadolu Ajansı söyledi.

Yetkililer, Vebitcoin ile ilişkili tüm banka hesaplarını dondurdu. Şirketin dört yönetici ve personeli gözaltına alındı .
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt