Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Haber The Graph, Blockchain Veri Sağlayıcıları için Mikro Aktarım Sistemini Başlattı (1 Görüntüleyen)

Metwella

Üye
Konular
193
Mesajlar
195
Tepki Puanı
9
Forum Yaşı
6 Ay 11 Gün
Yaş
26
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Yeni mikro işlem sistemi Scalar, düğüm operatörleri ve veri sağlayıcıları için yeni para kazanma yollarını etkinleştirmeyi amaçlıyor. Graph, platformun düğüm operatörleri ve veri sağlayıcılarının para kazanması için yeni yollar etkinleştirmeyi amaçlayan bir mikro işlem sistemi olan Scalar'ı tanıttı.

Kendini "merkezi olmayan web'in indeksleme ve sorgu katmanı" olarak tanımlayan Graph, merkezi olmayan uygulamalar (dapps) ve farklı blok zincirleri arasında bir bağlantı işlevi görerek, diğer blok zincirlerinin ve projelerin veri gereksinimleri için kullanabileceği bir veri sorgulama platformu sağlar. Platform, katılımcıların sorguları , blok zincirleri ve dapp'ler tarafından kullanılmak üzere uygulama programlama arabirimi (API) verileri sağlayan özel beslemeler, " alt grafikler " halinde paketlemelerine olanak tanır.

GettyImages-1263758855-scaled.jpg


Platform , Uniswap, Synthetix ve Aave gibi merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin yanı sıra büyük blok zincirleri Polkadot, Solana, NEAR ve CELO'yu destekler. Projenin ayrıca kendi yerel belirteci olan GRT vardır.

Graph Foundation, " Scalar kullanarak, düğüm operatörleri GRT ödenen sorgu ücretleriyle altyapılarından para kazanmanın yeni bir yolunu buluyor ve veri sağlayıcılara ödeme duvarları ve reklamlar olmadan yararlı verileri kullanılabilir hale getirmek için doğrudan ödeme yapılabiliyor" dedi bir açıklamada, ağdaki işlem hacminin mevcut seçeneklerin ötesinde bir mikro işlem altyapısına ihtiyaç duyduğuna dikkat çekti.

Vakıf, DeFi ve değiştirilemeyen belirteçleri ( NFT'ler) içeren "Web3 kullanım durumlarındaki büyük sıçrama ", gerçekten merkezi olmayan ve ölçeklenebilir bir sorgu işleme sistemi için eşi görülmemiş bir talep yarattı "dedi.
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt