Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!
Bitcoin | BTC

Bilgi Tesla'nın Tersine Çevirilmesi Bitcoin İçin Neden İyidir? (1 Görüntüleyen)

umutndgn

Üye
Konular
162
Mesajlar
162
Tepki Puanı
4
Forum Yaşı
6 Ay 10 Gün
Yaş
23
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
GettyImages-597435940-680x426.jpg


Şirketin son hamlesi fiyattan çok politika ile ilgili. Artı: Bu hafta, stabilcoin piyasasında anlamlı bir değişimin başlangıcı oldu mu?

Bu hafta başında, Tesla bir şiddetlenir zaten sinir pazar ruh hali ile bu duyuru artık ürünleri için ödeme olarak cryptocurrency kabul edildi.

Tesla, varlığa 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını açıklarken, Şubat ayında Bitcoin'i ödeme olarak kabul etmeye başlayacağını duyurdu. O zamanlar bile, ödeme seçeneği bir PR dublörüydü. Bitcoin bir "rezerv varlık" ise, itibari değer kaybına karşı bir koruma önlemi ise, o zaman kullanıcılar neden onu bir ödeme jetonu olarak kullanmak istesinler?

Birçoğu , yüksek ücretleri ve yavaş onay süreleri nedeniyle bitcoin'in bir ödeme belirteci olarak yararsız olduğu konusunda ısrar ediyor . Bu, dünyanın birçok yerinde, hala mevcut sistemlerden daha iyi bir seçenek olduğu gerçeğini göz ardı ediyor. Ve bitcoin tabanlı ödeme rayları yayılıyor.

Bununla birlikte, Tesla'nın hedef kitlesinin çoğunluğu için, bitcoin'in basit banka havaleleri veya platin kredi kartlarından daha iyi bir ödeme seçeneği olması pek olası değildir. Ve Tesla'nın, bitcoin'in iyi bir rezerv varlık ve faydalı bir ödeme yöntemi olduğuna dair sinyal vermesi, entelektüel bir bağlantı kopukluğu ortaya koyuyor - eğer bitcoin bir itibari değer düşüşü önlemi olarak tutulmaya değerse, kullanıcılar neden onunla ayrılacak? Özellikle bir Tesla için para toplamaları gerektiğinde ve boşta bekleyen çok sayıda bitcoin varsa, kripto para birimini fiat kredisi için teminat olarak kullanabilirler ve bu da parlak yeni bir arabaya gidebilir.

Diğer bir deyişle, Bitcoin ile ödeme yapmaktan heyecan duyan Tesla müşterilerinin sayısı her zaman az ya da hiç olmayacaktı.

Bu seçeneğin kaldırılması, başka bir PR dublörü gibi ve bunda ham yumruk gibi geliyor. Zaten kimsenin istemeyeceği bir şeyi kaldırmanın ekonomik etkisi hem Tesla hem de Bitcoin talebi için ihmal edilebilir.

Karar için verilen neden, "Bitcoin madenciliği ve işlemleri için fosil yakıtların hızla artan kullanımı" idi. Bu gerçekte yanlıştır. Bununla ilgili daha ayrıntılı bilgi bulmak zor değil. Ve Tesla o olduğunu doğruladı.

Bu nedenle, bu hareketle Tesla, araştırma tarafında tek, tembel ve sorumsuz olarak karşımıza çıkıyor - Tesla hissedarları, şirketin neden enerji tüketimi karışımını şimdi öğrendiğini merak etme hakkına sahip - ve iki, ikiyüzlü: Neden kirletiyor? Bilanço için BTC kabul edilebilir, ancak kullanıcılar için olası (ancak olası olmayan) bir kolaylık değil mi?

Güvenilirliğe gelince, Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey geçen ay tweet attığında , "Bitcoin yeşil enerjiyi teşvik ediyor," Elon Musk cevap verdi : "Doğru".

Ve elon Musk'ın yabancı olmadığı bir şey olan güvene dayalı bir görev ihlali potansiyeline sahipsiniz . Bu tweet ile BTC'nin fiyatı üç saat içinde neredeyse% 8 düştü ve firmanın Bitcoin holdinglerinin piyasa değerinde önemli bir düşüşe neden oldu. (Bu, bitcoin'e maliyet veya piyasa değerinden daha düşük bir değer veren bilançoyu etkilemeyecektir.)
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt