Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!
BTC Turk

Haber Son 24 Saatte 6 Milyar Doların Üzerinde Kripto Alınıp Satıldı (1 Görüntüleyen)

Metwella

Üye
Konular
193
Mesajlar
195
Tepki Puanı
9
Forum Yaşı
7 Ay 8 Gün
Yaş
27
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, 19 Mart'ta ülkenin merkez bankasının başkanlığını aniden değiştirdiğinden beri, ülke kripto para ticaretinde bir artış yaşıyor. Aslında, yerel medya kanallarına göre, toplam 11 Türk kripto borsası Çarşamba günü bir noktada 24 saatlik birleşik işlem hacmi 6 milyar dolardan fazla kaydetti.

Yerel medya, 2021'in başından bu yana ülkenin en büyük iki kripto borsası olan Paribu ve BtcTurk'ün günlük 1 milyar doların üzerinde kripto ticareti yaptığını bildirdi. Bu aktivite, ülkenin en popüler 11 kripto borsasının toplam işlem hacmi 6 milyar dolardan fazla kaydederek zirveye taşıdı.

Pazartesi günü kripto aramalarındaki artış, büyük resmin küçük bir tanıtımını sunuyor. Kripto para birimleri ve blok zinciri Kadir Has Üniversitesi'nde öğretim görevlisine göre, Türkiye'nin kriptoya ilgisi yıllardır istikrarlı bir şekilde artıyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan 2020 kripto araştırma raporu, Türkiye'de 2,4 milyondan fazla kişinin kripto ticareti yaptığını ve bu da ülkenin toplam nüfusunun% 3'ünü oluşturduğunu gösteriyor. Bu sayı Türkiye'de özellikle 2020'nin sonundaki Bitcoin boğa koşusundan sonra çok daha yüksek olabilir.

Şirketin genel müdürüne göre, 14 Mart'tan bu yana İngiliz kripto para borsası CEX.IO'da Türk kullanıcıların ortalama günlük kayıtlarının Şubat ayına göre% 783 daha fazla olduğunu belirtmekte fayda var.

Ülkemizde geleneksel kripto borsaları için herhangi bir düzenleme bulunmadığından, Binance ve Coinbase gibi eşler arası (P2P) kripto alım satım platformları Ocak 2021'den bu yana ülkede devasa trafik görüyor. CoinDesk'e göre borsalar% 10 artarken, bu yıl Şubat ayında 2020 ayının 3 katı yükseldi.
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt