Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Bilgi Neden Bitcoin Kullanmalıyız? (1 Görüntüleyen)

Metwella

Üye
Konular
193
Mesajlar
195
Tepki Puanı
9
Forum Yaşı
6 Ay 11 Gün
Yaş
26
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Tüketiciler için ek bir avantaj sunan btc (kullanıcılar için daha az), geri döndürülemez olması ve pahalı geri ödeme tehdidini ortadan kaldırmasıyla ön plana çıkmaya devam ediyor. Buna karşılık tüketiciler, döviz ücretleri konusunda endişelenmeden hem yerel hem de uluslararası daha geniş bir tüccar seçiminden yararlanır. Ayrıca, işlemlerinin ayrıntıları şifrelenerek kişisel verilerini korumuş olur.

Bununla birlikte, yurtiçi ödeme yöntemlerindeki iyileşme ve alternatif (kripto para olmayan) uluslararası transfer biçimlerinin hızlı gelişimi, özellikle artan ücretleri ve sık ağ darboğazları göz önüne alındığında, bu alandaki Bitcoin'in avantajını azaltmıştır. Ayrıca, kara para aklamayı ve yasadışı işlemleri önlemek için artan gözetim ve düzenleme, kripto para biriminin gizlilik nedenleriyle kullanımını kısıtladı.

İlgininizi çekebilir -> Bitcoin Sayesinde Zengin Olanlar Neler Söylüyor?

Bitcoin'in Kullanıcılara Avantajları​


Dünyanın bazı bölgelerinde bitcoin, sınırlar ötesinde para transfer etmenin hala daha verimli ve daha ucuz bir yoludur. Ayrıca birkaç havale başlangıcı bu özelliği kullanır. Kripto borsası Bitex ve Uruguay merkezli bankacılık hizmeti sağlayıcısı Bantotal arasındaki yakın tarihli bir ortaklık , şu anda Latin Amerika'daki 60 bankada doğrudan bitcoin ödemelerini kolaylaştırıyor.

Bununla birlikte, Bitcoin'in maliyet ve hız avantajları, geleneksel kanallar geliştikçe daha fazla kullanımı artacaktır. Birçok kişi, servetlerinin bir kısmını, merkezi bir otoritenin erişimi engelleyemediği veya kesinti yapamadığı güvenli bir şekilde saklanan bitcoin cüzdanlarında tutarken daha rahat hissediyor. Koronavirüs süreci Mart ayında başladığından beri, kullanıcılar alternatif kendi kendine saklama çözümleri ararken Bitcoin cüzdanlarına olan talebin arttığına tanık olduk.

Her geçen gün daha fazla işletme, ödeme şirketi ve e-ticaret piyasası dijital para birimlerine, özellikle de stablecoinlere döndükçe salgın, blockchain teknolojisinin yaygın olarak benimsenmesini de hızlandırıyor.
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt