Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Haber Marathon Madencileri Bitcoin İşlemlerini Sansürlemeye Başladı (1 Görüntüleyen)

Metwella

Üye
Konular
193
Mesajlar
195
Tepki Puanı
9
Forum Yaşı
7 Ay 8 Gün
Yaş
27
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
13-Bitcoin-Bantsız_1280x640-1024x512.jpg


Marathon'un çabalarına rağmen, karanlık bir web pazarından gelen işlemler hala onu bloke etti.

Marathon Digital Holdings'in (MARA) yeni madencilik havuzu , "ABD düzenlemelerine tamamen uyumlu" bir bitcoin (BTC,% -1.77) bloğu çıkardı , yani şirketin ABD Bakanlığı tarafından yaptırıma tabi olduğuna inandığı kuruluşlardan işlemleri hariç tutmaya başladı. Hazine ya da karanlık web etkinliğine dahil oldu.

Maraton OFAC havuz ilk edildi açıkladı göre Mart ayı sonunda, kalmak “Hazine özel olarak US Department yer alanlar Belirlenmiş Vatandaşlar ve Engellenen Kişiler listesi (SDN) den işlemlerini işleme kaçındığını” “ABD düzenleyici standartları ile uyumlu,” şirket.

Marathon, mayınlı bitcoinini OFAC uyumlu olarak pazarlayarak "bitcoin satın almaya ilgi duyduğunu" ifade eden "birçok büyük fon ve şirket" arasındaki bir endişeyi ele aldığını söyledi. Maraton sözcüsü Jason Assad, firmanın ilk OFAC havuz bloğunun bazı işlemleri sansürlediğini, ancak hangilerinin olduğunu belirtmediğini doğruladı.

Marathon yaptığı açıklamada, "Kötü niyetli aktörler arasındaki işlemleri hariç tutarak, yatırımcılara ve düzenleyicilere ürettiğimiz bitcoinin 'temiz', etik ve düzenleyici standartlara uygun olduğu konusunda gönül rahatlığı sağlayabiliriz." Dedi.

Marathon'un kendi iradesiyle "uyumlu" bloklar madenciliği yaptığı ve mevcut ABD düzenleyici veya yasal kanunlarındaki hiçbir şeyin madenciler için bu uygulamayı açıkça zorunlu kılmadığına dikkat edilmelidir.

Assad, CoinDesk'e yaptığı açıklamada, şirketin işlemleri filtrelemek için DMG'nin Walletscore blockchain gözetim yazılımını kullandığını söyledi. Kara liste, "ABD Hazine Bakanlığı ve Yabancı Varlık Kontrol Ofisi tarafından sağlanan bilgilere, OFAC kısıtlı kripto para birimi adreslerinin veritabanlarına ve karanlık web dahil diğer kaynaklara dayanıyor" dedi.
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt