Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Haber Maliye Bakanlığından Yeni Kripto Para Hamlesi (1 Görüntüleyen)

umutndgn

Üye
Konular
162
Mesajlar
162
Tepki Puanı
4
Forum Yaşı
6 Ay 8 Gün
Yaş
23
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
turkiye-kripto-para-projesi-1572877563.jpg


Türkiye, Nisan ayında iki yerel kripto borsasının çevrimdışı olmasının ardından kripto piyasasını düzenlemek için acele ediyor.

CNN Türkiye ile ilgili kuralları tartışan Türkiye Maliye ve Hazine Bakanı Lütfi Elvan'a göre, Türk kripto borsaları, yaklaşan kara para aklama (AML) düzenlemeleri kapsamında 10.000 Türk lirasını (yaklaşık 1.200 $) aşan alımları finans kurumlarına bildirmek zorunda kalacak .

Türk hükümeti , iki yerel kripto para birimi borsasının Nisan ayında birbiri ardına birkaç gün içinde operasyonları kapatmasının ardından yerel kripto endüstrisini hızlı bir şekilde düzenleme sözü verdi ve bu da bir platformun CEO'su için uluslararası bir insan avına yol açtı . Kısa bir süre olayların ardından, Şahap Kavacıoğlu Türkiye'nin merkez bankası başkanı, söz konusu o salt yasağı olasılığının düşük olduğunu söyledi rağmen, kripto düzenlemeler yakında olduğunu.

1 Mayıs'ta Türkiye , AML düzenlemeleri kapsamındaki firmalar listesine kripto platformları ekledi . Elvan Perşembe gecesi düzenlemeleri aceleye getirme gereğini görmediğini ve dikkatlice düşünülmesi ve uygulanması gerektiğini söyledi.

Elvan, Türkiye'nin mali suçları soruşturma kurulu MASAK'a mevzuata uyumu denetleme yetkisinin verildiğini de sözlerine ekledi.
Mindstone Blockchain Labs'ın yönetici ortağı Tansel Kaya'ya göre, hükümetin netlik sağlaması ve bunu en kısa zamanda yapması gerekiyor. Örneğin, son sipariş kripto varlık hizmet sağlayıcılarından bahsediyor? Onlar neler? Belirsiz, ”dedi Kaya.

“Hükümet kayıtlara erişmek istiyor. Mekanizmanın nasıl tanımlandığı bu. Kaya, mali suçların izlenmesi için kuruma aktif olarak 10.000 liranın üzerinde herhangi bir şey gönderilecek ”dedi.

Ancak Nisan ayı ortasında hükümet , ayın sonunda yürürlüğe giren ödemeler için kripto para birimlerini yasakladı . Kısa bir süre sonra, yerel kripto para borsaları Thodex ve Vebitcoin devre dışı kaldı ve hükümeti düzenlemeleri hızlandırmaya yöneltti.

Alvan, CNN Türkiye'ye çıktığında, yeni AML düzenlemelerinin ne zaman yürürlüğe gireceğini belirtmedi.

Kaya, "Sonuç olarak, yakında düzenlemelerimiz olacak" dedi.
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt