Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Haber IMF ve Dünya Bankası, Yeşil Borç Sistemini Getiriyor (1 Görüntüleyen)

umutndgn

Üye
Konular
162
Mesajlar
162
Tepki Puanı
4
Forum Yaşı
4 Ay 21 Gün
Yaş
23
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Uluslararası Para Fonu başkanı Perşembe günü yaptığı açıklamada, yeşil borç takaslarının gelişmekte olan ülkelerde iklim değişikliği konusunda hızlandırılmış eylemi teşvik etme potansiyeline sahip olduğunu söyledi ve Kasım ayına kadar bu tür araçlar için bir seçenek sunacağına söz verdi.

MF Genel Müdürü Kristalina Georgieva, ikili iklim ve borç krizlerini aynı anda ele almanın mantıklı olduğunu söyledi ve IMF üyeleri Perşembe günü Fon'un iklim riski konusunda daha büyük bir rol üstlenmesini güçlü bir şekilde desteklediler. Georgieva, "Bu ikili krizle - ülkeler üzerindeki borç baskıları ve pek çok düşük gelirli ülkenin son derece savunmasız olduğu iklim krizi - karşı karşıya kaldığımızda, bu amaç birliğini aramak mantıklı geliyor," dedi.

MF'nin yürütme komitesi toplantısının ardından gazetecilere verdiği demeçte, "Başka bir deyişle, yeşil borç takasları iklim finansmanına katkıda bulunma potansiyeline sahip. Gelişmekte olan ülkelerde hızlandırılmış eylemi kolaylaştırma potansiyeline sahipler. Reuters'in Çarşamba günü bir taslak belgeye atıfta bulunarak Çarşamba günü bildirdiğine göre, Dünya Bankası ve IMF yoksul ülkelere iklim ve koruma faaliyetlerini finanse etme konusunda tavsiyede bulunacak bir platform başlatmayı planlıyor.

İki kurum, bu hafta yayınlanan bir makalede, "çevreci, dirençli ve kapsayıcı kalkınmaya yatırım yapma" planlarını "ülkelere borç ertelemesini bağlamak için" örgütleyici bir çerçeve "geliştirdiklerini de söyledi.

Georgieva, Fonun Dünya Bankası ile çalışacağını doğruladı ve COVID-19 salgınının bütçe kısıtlamalarını ve bazı ülkelerin temiz enerjiye geçme, vahşi yaşamı koruma veya iklim etkilerine hazırlanmak için altyapı değişiklikleri yapma kabiliyetini engelleyen borç zorluklarını artırdığını belirtti. .
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt