Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Bilgi Hibrit Banknotlar Nakit ve Kriptoyu Artırabilir (1 Görüntüleyen)

Metwella

Üye
Konular
193
Mesajlar
195
Tepki Puanı
9
Forum Yaşı
6 Ay 13 Gün
Yaş
26
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Zepass100_FACE_with-holograms-710x458.jpg


Hibrit banknotlar, dijital paranın faydalarını sağlamak için evrensel olarak kabul edilen bir ödeme yöntemi olan nakit kullanır. İşte nasıl çalıştıkları.

Merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) gerçeğe dönüşürken ve ödemeler için kripto para birimlerinin kullanımı daha yaygın hale geldikçe, bu yeni dijital paraların her zaman, her yerde herkesin kullanımına açık olmasını nasıl sağlayabiliriz? Bugüne kadar bunu yapabilen tek ödeme teknolojisi nakittir.

Banknotların saf fizikselliği, dijital çağda sorunlar yaratmaktadır. Uluslararası havaleler yavaştır, banknot tutmak maliyetli ve sorunlu olabilir ve nakit, merkez bankasının para politikasını engelleyebilir

İdeal bir ödeme aracının banknotların ve dijital para birimlerinin avantajlarını birleştirmesi mantıklı görünüyor. Karma bir banknot, dijital paranın en son avantajlarını sağlamak için evrensel olarak kabul edilmiş ve sağlam bir ödeme teknolojisi olan nakit kullanır. Karma bir banknot - örneğin, içinde çip bulunan bir fatura - rutin olarak bir banknotun şu anda yaptığı gibi işlev görebilir, ancak değer transfer etmek için bir elektronik ağa erişme yeteneğine sahip olabilir.

Bir akıllı banknot geleneksel banknot olan bir veya daha fazla RFID çipleri aracılığıyla elektronik bir ağa görüşmelerin söyledi. Bir akıllı telefon, bir satış noktası cihazı veya başka bir okuyucu kullanılarak, değeri bir elektronik ağ üzerinde ileri ve geri hareket ettirilebilir. Akıllı banknotun durumu, yüz değerini içerip içermediğine bakılmaksızın, banknot üzerinde elektronik mürekkeple oluşturulan bir simge ile belirtilir.

10 dolarlık bir akıllı banknot hayal edin. İşlemlerde veya satış makinelerinde kullanılmak üzere el ele dolaşırdı. Elektronik bir ağa erişim gerekli değildir. Bu 10 dolarlık banknotun değerini içerdiğini herkes bilir çünkü notta değer simgesi görünür.
Belki de akıllı banknot kullanıcısının 10 $ 'ı banka hesabına aktarması gerekir ve bu böyle devam eder. Kullanıcı nota telefonuna dokunur ve değeri bir ağ üzerinden aktarır. Değer simgesi daha sonra kaybolur ve akıllı banknotun artık değeri olmadığını gösterir.
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt