Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!
Cardano | ADA

Haber Etiyopya Eğitim Bakanı Cardano Blockchain Ortaklığını Onayladı (1 Görüntüleyen)

umutndgn

Üye
Konular
162
Forum Yaşı
7 Ay 5 Gün
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
GettyImages-1293327795-710x458.jpg

Cardano kurucusu IOHK, kodu geliştirmeye başladığını ve projeyi 2022'den önce başlatmayı beklemediğini söyledi. Etiyopya Eğitim Bakanı, hükümetin Afrika ülkesindeki okullarda öğrenci performansını izlemek için blockchain tabanlı bir sistem üzerinde Cardano protokolünün arkasındaki şirket olan IOHK ile birlikte çalıştığını doğruladı.

Bakan Getahun Mekuria , IOHK Afrika operasyonları direktörü John O'Connor ile Perşembe günü canlı yayınlanan bir video sohbetinde , “Bu girişim, eğitim kalitesini artırmak için teknoloji getirmekle ilgili” dedi.

Çok lanse edilen proje hala erken aşamalarında. O'Connor, CoinDesk'e şirketin bu proje için kod geliştirmeye daha yeni başladığını ve Ocak 2022'den önce herhangi bir şey başlatmayı beklemediğini söyledi. Afrika, son zamanlarda kripto deneyleri için verimli bir zemin oldu. Useful Laleler'den alınan verilere göre Nijerya, dünyadaki en büyük eşler arası Bitcoin pazarlarından biridir . Nijerya'daki Xend Finance, merkezi olmayan finansmanı (DeFi) kredi birlikleri dünyasına getiriyor. Hip-hop yıldızı Akon , Senegal'de kripto merkezli bir proje inşa etmek istiyor.

Mekuria Perşembe günü yaptığı açıklamada, beş milyon Etiyopyalı öğrencinin, bakanlığın akademik performanslarını takip etmesine olanak tanıyan Cardano blockchain tabanlı bir kimlik alacağını ve 750.000 öğretmenin sisteme erişim sağlayacağını söyledi. Bakana göre, Etiyopya hükümeti Çinli bir tablet bilgisayar üreticisiyle öğrencilere dağıtılacak bir anlaşma yaptı.

• Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt