Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!
Coinbase

Bilgi Coinbase Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey (1 Görüntüleyen)

umutndgn

Üye
Konular
162
Mesajlar
162
Tepki Puanı
4
Forum Yaşı
6 Ay 8 Gün
Yaş
23
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Coinbase ilk tarafından kurulan 2012 yılında kapılarını açtı ki San Francisco merkezli kripto alışverişidir. 28 Ocak'ta borsa , "A Sınıfı adi hisse senetlerinin önerilen doğrudan listelemesine uygun olarak" Nasdaq'ta doğrudan listeleme yoluyla halka açılma planlarını resmi olarak duyurdu.

Başlangıçta, Coinbase'in ilk halka arz (IPO) yoluyla sermaye toplayacağına inanılıyordu; yeni hisseler yaratmayı ve bunları potansiyel yatırımcılara tanıtmaya ve pazarlamaya yardımcı olmak için sigortacıların (genellikle bankaların) yardımını kullanmayı içeren bir süreç. Bunun yerine Coinbase, doğrudan halka arz, yani doğrudan halka arz (DPO) izlemeye karar verdi; bu, esasen aracıları kesmek ve yalnızca zaten var olan hisseleri satmak anlamına geliyor. Yeni paylaşım oluşturulmayacak. Bu rotanın bir halka arzdan üç farklı avantajı vardır:

  • Çok daha ucuz : Halihazırda güçlü bir pazar mevcudiyetine sahip şirketlerin mutlaka sigortacıların yardımına ihtiyacı yoktur. DPO, halka açılma maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.
  • Mevcut hisseler seyreltilmemiştir: Doğrudan listelemeler sırasında yeni hisseler oluşturulmadığından, mevcut çalışan ve yatırımcı hisselerinin şirket halka açıldığında seyreltme riski olmadığı anlamına gelir. Sulandırma, yeni yaratılan hisselerin piyasaya girdiği ve mevcut hisselerin fiyatını aşağıya çekdiği yerdir.
  • Çok daha hızlı: Aracıları ortadan kaldırarak, SEC ile sigortacı sözleşmelerini doldurmak da dahil olmak üzere halka açılmadan önce aşılması gereken çok daha az düzenleyici engel var.
25 Şubat'ta Coinbase'in S-1 Formu SEC tarafından resmen yayınlandı . Citigroup, Goldman Sachs ve JP Morgan Securities, Coinbase tarafından listeleme sürecinde yardımcı olması için seçilen bankalar arasındaydı.

Coinbase, 6 Nisan'daki üç aylık kazanç çağrısının ardından, aylık işlem yapan kullanıcılarının çeyreğe göre% 117 büyüdüğünü ve 2021'in başından bu yana 800 milyon dolarlık net gelir elde etmesine yardımcı olduğunu söyledi.

Coinbase hisseleri hangi sembol altında işlem yapacak?​

Coinbase Class A hisseleri, Coinbase kodu altında Nasdaq Global Select Market'te piyasaya sürülecek.

Coinbase COIN hisseleri ne zaman listelenecek?​

Coinbase
Linkleri görüntüleyebilmek için Giriş Yap ya da Kayıt OL
1 Nisan'da COIN hisselerinin Nasdaq borsasında 14 Nisan'dan itibaren satın alınabileceğini duyurdu .

Coinbase COIN hisselerini kimler satın alabilecek?​

COIN hisseleri Nasdaq borsasında listeleneceğinden, bu, ABD hisse senetleriyle işlem yapan bir aracı kurumda hesabı olan herkesin COIN hisseleri satın alabileceği anlamına gelir. Benzer şekilde, yatırımcılar, Nasdaq Global Select Market hisselerini listeleyen herhangi bir mobil işlem uygulamasında da COIN hisseleri satın alabilecekler.
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt