Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Haber Brezilya'da Kripto Patlıyor (1 Görüntüleyen)

umutndgn

Üye
Konular
162
Mesajlar
162
Tepki Puanı
4
Forum Yaşı
6 Ay 10 Gün
Yaş
23
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
GettyImages-1228375845-710x458.jpg


Brezilya'nın en büyük kripto borsası Mercado Bitcoin, 2020'nin tamamında 1,2 milyar dolar iken, yalnızca 2021'in ilk çeyreğinde 5 milyar dolarlık işlem gerçekleştirdi.

Brezilya'da yaşayan 25 yaşındaki işadamı Gustavo Filgueiras, bir tanıdıklarının kripto yatırım portföyünü gördükten sonra 2019'da kripto para ticareti yapmaya başladı.
“Yüksek riskli yatırımları severim çünkü genellikle daha yüksek karla sonuçlanırlar. Sonuç olarak, kripto gözüme çarptı ”dedi Filgueiras.
Filgueiras, Brezilya'da çoğu hızlı kazanç arayan günlük tüccarlar olan 15 kadar kripto yatırımcısını tanıyor. Birkaçı tasarruf için veya bir değer deposu olarak kripto kullanıyor, dedi.

Kripto, Brezilya'da, Filgueiras gibi günlük tüccarlar ve devam eden boğa piyasasından yararlanmaya istekli meslektaşları tarafından körükleniyor. Ancak düzenleyiciler henüz yetişmiş değil. Birkaç vergi gereksinimi dışında, Brezilya'nın kripto endüstrisi büyük ölçüde düzenlenmemiş durumda.

Latin Amerika'nın en büyük ekonomisi olan Brezilya, COVID-19 salgınını kontrol altına almak için mücadele ediyor. Bu ülkelerden biri, salgın en fazla etkilenen ise sondaki ABD ve Hindistan. Ülkenin cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro, salgına verdiği tartışmalı tepkiden ötürü bir ceza soruşturmasıyla karşı karşıya . Uzmanlar enflasyon oranının yükseleceğini tahmin ederken, ekonomi pandeminin ilk dalgasını izleyen durgunluktan hızlı bir şekilde kurtulma riski altındadır .

Bu siyasi ve ekonomik belirsizlik zemininde, kurumsal ve perakende tüccarlar kripto para biriktiriyor. Bu yılın başlarında iki kripto borsada işlem gören fonun (ETF) piyasaya sürülmesiyle ilgileri arttı.
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt