Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Haber Bitfarms Arjantin'de 210 MW Bitcoin Madencilik Tesisi Planlıyor (1 Görüntüleyen)

umutndgn

Üye
Konular
162
Mesajlar
162
Tepki Puanı
4
Forum Yaşı
6 Ay 10 Gün
Yaş
23
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Kanadalı madencilik firmasının projesi, yaklaşık 55.000 yeni nesil madencilik makinesine güç sağlayabilecek. Halka açık bitcoin madencilik şirketi Bitfarms (TSXV: BITF, OTC: BFARF), Arjantin'de planlanan madencilik tesisi için 210 MW'a kadar elektrik çekebileceği bir anlaşma imzaladı.

Şirketin Pazartesi günü yaptığı bir duyuruda , Arjantinli özel bir elektrik üreticisiyle yapılan sözleşmenin ilk süresinin sekiz yıl olduğunu ve elektrik için ilk dört yıl için kWh başına 0,022 $ efektif maliyetinin olduğunu söyledi. Bitfarms daha önce Ekim ayında Arjantin'de 60 MW'lık bir bitcoin madenciliği operasyonu geliştirmek için bir mutabakat zaptı imzaladı ve tesis için "yıl boyunca elverişli bir iklime" dikkat çekti.

Bitfarms Başkanı Geoffrey Morphy, "Arjantin'de planladığımız genişleme, deneyimlerimizin ve hissedarlara değer katma arzumuzun bir devamıdır" dedi. "Stratejik genişleme, aradığımız ölçeği ve verimliliği sağlıyor."

Morphy, "Uzun yıllar boyunca kullanabileceğimiz önemli ölçüde düşük maliyetli güçle, kısa vadede marj performansımızı artırabilir ve 2024'teki bir sonraki yarılanma olayından sonra güvenebileceğimiz uygun bir operasyona sahip olduğumuzdan emin olabiliriz," dedi. Bitfarms'ın şu anda Kanada'nın Québec şehrinde toplam 69 MW kapasiteye sahip beş endüstriyel ölçekli hidroelektrik tesisi bulunuyor. Şirket ayrıca bir ABD girişiminde Nasdaq listesi için hazırlanıyor.

Son aylarda Bitfarms, genişleme çabalarının bir parçası olarak on binlerce bitcoin madencilik makinesi satın aldı. Mart ayı başlarında, 48.000 MicroBT madencisi satın alma planlarını açıkladı . Firma, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, bu madencilerin "önemli bir kısmının" Arjantin tesisine gideceğini söyledi.

Şirket, Kuzey Amerika firmalarının madencilik ayak izini artırmaya yönelik hamlelerinde yalnız değil. Marathon , Riot , Blockcap ve diğerleri gibi endüstriyel ölçekli diğer madenciler son haftalarda on binlerce makine satın aldı.
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt