Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!
Bitcoin | BTC

Haber Bitcoin Piyasası Etki Altında (1 Görüntüleyen)

Metwella

Üye
Konular
193
Mesajlar
195
Tepki Puanı
9
Forum Yaşı
6 Ay 11 Gün
Yaş
26
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
trader-5129770_1920-2-710x458.jpg


Bir tüccar, "Piyasa yapıcılar, 52.000 ila 50.000 ABD Doları aralığında çok kısa vadeli işlemler yaptı ve tahminimce yaklaşık 2.900 bitcoin satmak zorunda kaldı" dedi.

Bitcoin ( BTC ) Çarşamba günü depoya girdi ve 46.000 $ 'a yakın çok ayın en düşük seviyesine ulaştı. Federal Rezerv'in erken bir oran artışına dair yenilenen korkuları, finansal piyasalardaki son dönemdeki kötü hava ve Tesla'nın bitcoin ödemelerini askıya alma kararı , fiyat düşüşünden sorumlu tutuldu.

Ancak, Glassnode'da deneyimli bir opsiyon tüccarı ve araştırmacısı olan Fredrick Collins'e göre, aşağı yönlü hareket, spot / vadeli işlemler piyasasında kripto para birimini satan opsiyon piyasası üreticileri tarafından kitaplarını korumak için (yükselişe maruz kalmayı dengelemek) muhtemelen daha da kötüleşti.

Collins, Twitter sohbetinde CoinDesk'e yaptığı açıklamada, "Piyasa yapıcılar 52.000 ila 50.000 $ aralığında çok kısa vadeli satışlar yapıyordu ve kısa süreli gama maruziyetini dengelemek için çökme sırasında yaklaşık 2.900 bitcoin satmak zorunda kaldıklarını tahmin ediyorum" dedi. "Bu muhtemelen düşüş hareketini daha da kötüleştirdi."

Collins tarafından sağlanan veriler, tahmini bayi envanterinin bitcoin'in fiyat düşüşü sırasında 2.900 BTC düştüğünü gösteriyor. Envanter tahmini, spot ve vadeli işlemler piyasasında kısaltılmış bitcoin sayısını temsil eder. (Bir BTC vadeli işlem sözleşmesi, büyük borsalardaki bir madeni parayı temsil eder. CME'nin sözleşme büyüklüğü 5'tir).

Opsiyon analizi platformu Genesis Volatility'nin CEO'su ve kurucu ortağı Greg Magadini, Collins'in teorisine Telegram sohbetinde katıldı ve birçok tüccarın 50.000 $ ve 48.000 $ 'da uzun vadeli pozisyon veya düşüş bahisleri tuttuğunu belirtti.
Teori, 145 milyon dolar değerinde 2.900 BTC'nin şu anki 50.000 dolar civarında satışının, 1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle kripto para birimi üzerinde büyük bir düşüş etkisi yaratamayacak kadar küçük bir ticaret olduğu gerekçesiyle tartışılabilir.

Bununla birlikte, tüccarların ve analistlerin kripto para opsiyonu piyasa yapıcılarının hedging aktivitesini değerlendirmeye başlaması, türev segmentinin bitcoin piyasasındaki artan ilgisini yansıtıyor.
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt