Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Haber Bitcoin Madencilik Çalışmaları Karbon Emisyonlarını Dengeliyor (1 Görüntüleyen)

umutndgn

Üye
Konular
162
Mesajlar
162
Tepki Puanı
4
Forum Yaşı
6 Ay 10 Gün
Yaş
23
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Mining-center-1-710x458.jpg


Bitcoin madenciliği genişleme planı üzerinde tartışmalara yol açan elektrik santrali, yenilenebilir enerji projelerine de yatırım yapacak.

Doğal gazla çalışan Bitcoin (BTC, +% 0,39) madencilik operasyonu New York şehir dışında tartışmalara yol açan Greenidge Generation Holdings, 1 Haziran'dan itibaren karbon dengeleme kredisi satın alımlarıyla kulelerinin ürettiği emisyonları önlemeyi planlıyor.

Santral operatörü, madencilerin karbon ayak izinin% 100'ünü telafi etmek için bir sera gazı azaltma projeleri "portföyüne" yatırım yapacağını söyledi. Cuma günü yaptığı açıklamaya göre, şirket madencilik karının bir kısmını New York'taki yenilenebilir enerji projelerine yatırmayı da planlıyor. Madenci kendi sahibi ~ 40 MW doğalgaz santrali, karbon kredisi satın isteyen enerji kaynağı.

Birleşme yoluyla halka açılmayı planlayan Greenidge, geçtiğimiz ay New York'taki bitcoin madenciliği tesisini genişletme planları nedeniyle ateş altında kaldı . Çevreciler, santralin bitcoin madenciliği yapmak için doğal gaz yakmasına ve soğutma sisteminin yerel bir göl üzerindeki sözde etkisine itiraz etti.

“Her proje, Greenidge tarafından finanse edilen tüm projelerin emisyonları azaltmasını veya emisyonları artırmasını sağlamak üzere, iyi tanınan üç Ofset Proje Tescil Merkezi, Amerikan Karbon Sicili (ACR), İklim Eylem Rezervi (CAR) ve Verra tarafından incelendi ve onaylandı Serbest bırakma, gerçek, kalıcı ve doğrulanabilir bir şekilde sera gazı ”diyor.
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt