Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!
Bitcoin | BTC

Haber Bitcoin ATM’leri ABD’de Yaygınlaşıyor! (1 Görüntüleyen)

Konular
27
Mesajlar
27
Tepki Puanı
3
Forum Yaşı
7 Ay 4 Gün
Yaş
25
Konum/Şehir
İstanbul
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Bu kullanıcı yasaklandı!
Bu kullanıcıyla herhangi bir ticaret yapmak istiyorsanız, yasağın bitmesini beklemeniz menfaatinize olacaktır.
Amerika'nın Montana eyaletindeki tobacco dükkanlarında, Kuzey ve Güney Karolina eyaletlerindeki benzin istasyonlarında ve New York'a bağlı bazı şarküterilerde alışveriş yapan insanların kripto para birimlerini alıp satabilecekleri ve ayriyeten nakit para olarak da çekebilecekleri bitcoin atm makinaları yerleştirildi.

bitcoin_atm.jpg


2020 yılından bu yana Amerika'da varlıkları hızla artan bitcoin ATM’leri her geçen gün sayısını arttırmaya devam ediyor. CoinFlip ve Coin Cloud isimli bitcoin ATM kurumları, rakip şirketlerin henüz ulaşamadıkları bölgeleri araştırıp bularak, binlerce bitcoin ATM’sini halka hizmete sunmayı başardılar. Bitcoin ATM’lerinin daha seyrek olduğu bölgeleri keşfetmek için Amerika haritasını detaylıca inceledikten sonra Montana eyaletine giden Quad Coin şirketinin kurucusu Mark Shoiket, “(Bitcoine) talep olduğunu ve insanların her yerde bitcoin aradıklarını varsaydım” dedi. Shoiket, bir aylık yolculuktan sonra Montana’da tütün ürünleri satan 406 Glass adlı dükkan da dahil olmak üzere bitcoin ATM’leri kurmak için yedi nokta buldu.

Amerika'nın ünlü ne kadar bitcoin ATM'si bulunuyor adlı istatistiksel web sitesinin verileri baz alındığında, mart ayından itibaren baz alınırsa hali hazırda Amerika'da "28,185" bitcoin ATM’si bulunuyor. Bu ATM'lerin hemen hemen 10,000 tanesi son beş ayda kuruldu.

Rakip şirket CoinFlip ise geçen yıl yaklaşık 420 var olan bitcoin ATM’lerini bu yıl 1,800’e yükseltmeyi başardılar. Bitcoin'e artan rağbet ve engellenemeyen yükselişi ile beraber yeni ATM’lerin kurulmasındaki en büyük neden oldu.
 
Son düzenleme:
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt