Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Haber Biden 2 Trilyon Dolarlık Altyapı Planını Açıkladı (1 Görüntüleyen)

Metwella

Üye
Konular
193
Forum Yaşı
6 Ay 11 Gün
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
ABD Başkanı Joe Biden, kurumlar vergisi oranını %28'e yükselterek finanse edilecek olan, sekiz yıla yayılan 2 trilyon dolarlık bir harcama planını özetledi. Paket, ABD ulaşım altyapısı ve iklim değişikliği gibi hedefleri hedefliyor.

Biden vizyonunu Pittsburgh, Pennsylvania'daki bir etkinlikte sundu. Bu, Mart ayının başlarında geçirilen 1.9 trilyon dolarlık koronavirüs yardım paketinden sonra Biden'in ikinci büyük girişimi. Hedeflerden biri, 2030 yılına kadar 500.000 EV şarj cihazından oluşan ulusal bir ağ kurarak ve 50.000 dizel toplu taşıma aracını değiştirerek elektrikli araçları teşvik etmektir. Bir diğer iddialı hedef ise 20.000 mil yol ve 10.000 köprüyü güncellemektir.

Biden, planın "dünyanın en güçlü, en dirençli, yenilikçi ekonomisini" yaratacağını söyledi ve bunu Amerika'da nesilde bir kez yapılan bir yatırım olarak nitelendirdi. "Teklif milyonlarca iş yaratacak" dedi.

İşte Çarşamba günü basına sızdırılan teklifin daha ayrıntılı bir özeti:

• Elektrikli araç pazarına yapılan 174 milyar dolarlık yatırım da dahil olmak üzere yollar, köprüler, limanlar, havaalanları ve toplu taşıma dahil altyapı projelerine 620 milyar dolardan fazla yatırım.
  • Elektrik şebekeleri güncellemeleri, temiz su, geniş banda erişim ve yüksek kaliteli konut dahil ev altyapısı için 650 dolar daha.
  • Üretim, araştırma ve geliştirme, iş eğitimi için 580 milyar dolar.
  • Yaşlı bakımı ve engelliler için 400 milyar dolar.

• Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt