Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Analiz Altın Fiyatı 5 Yılda İkiye Katlanabilir (1 Görüntüleyen)

umutndgn

Üye
Konular
162
Mesajlar
162
Tepki Puanı
4
Forum Yaşı
7 Ay 5 Gün
Yaş
23
Konum/Şehir
Kocaeli
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Bir endüstri uzmanına göre, en büyük engeli olan 10 yıllık Hazine getirileri ile birlikte değerli metal yükselmeye başlayabileceğinden, en iyisi altın için gelmedi.

Guardian Vaults iş geliştirme müdürü John Feeney, Kitco News'e verdiği demeçte, "Altın talebinin ana itici güçlerinden biri, enflasyona karşı korunmaktır." Enflasyon genellikle para arzındaki hızlı bir artışın ardından ortaya çıkar. 2020'de gördüğümüz şey tam olarak budur.

Bu yıl şimdiye kadar, ABD Hazine getirileri yükselirken, ABD dolarını yukarı ve sarı metali düşürerek altın performans göstermedi. Ancak bu, bu korelasyonun altın için kalıcı olduğu anlamına gelmiyor, dedi Feeney. "Tahvil getirileri ile altının aynı anda yükselemeyeceğini belirten bir ekonomik yasa yok" dedi.

Yatırımcılar, 1970'lerin altın standardının da sonunu işaret ettiğini ve bu da fiyatların yükselmesine katkıda bulunduğunu unutamazlar. Feeney, şu anda piyasalar altının artan getirilerle negatif korelasyonuna sabitlendi, ancak enflasyon devreye girdikçe devam etmeyecek. "Önümüzdeki yıllarda enflasyonun kontrolden çıktığını görseydik, altın sahibi olma riski neredeyse sıfırdır, çünkü bu ortamda inanılmaz derecede yüksek bir yüzde şansı olacaktır" dedi.

Altın beş yılda ikiye katlanabilir

Yatırımcılar değerli metalleri biriktirmeye başladıkça enflasyon altın için harika oldu. Feeney, "Enflasyonist bir dönemde, doğal olarak sadece bir hedge olarak altına çok fazla para akışı olacak. 70'lerde gördüğümüz tam olarak bu," dedi. "Enflasyon dönemindeyseniz, enflasyon altın talebinin bir numaralı itici gücü olabilir. Altının doğal enflasyon oranından çok daha hızlı yükselmesini sağlar."

Fiyat açısından bakıldığında, altın şu anda 2011'in en yüksek seviyelerinin altında işlem görüyor. Ancak 2011'den beri yaratılan tüm para açısından, "altın buradan kolayca iki katına çıkabilir", diye belirtiyor Feeney. "Muhtemelen bu süre en az beş yıl veya daha fazlası şeklinde sürecek."
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt