Cryptotr.net | Kripto Para Forumu'na Hoş Geldiniz.

Kripto para haberleri, analizler, grafikler, eğitimler, soru cevaplar, sohbetler ve daha fazlası Cryptotr.net’de
Kripto dünyasındaki gündemden geri kalmayın ve sizde yerinizi hemen ayırtın.
Konu oluşturmak ve mevcut konulara yanıtlar gönderebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sizde bize katılın! Üstelik ücretsiz!

Bilgi Airdrop Nedir ve Nasıl Alınır? (1 Görüntüleyen)

Moderator  

Moderator
Konular
188
Mesajlar
218
Tepki Puanı
22
Forum Yaşı
8 Ay 6 Gün
Konum/Şehir
ANTALYA
Web Sitesi
cryptotr.net
Ticaret Puanı - 0%
0   0   0
Bugünkü yazımda Airdrop nedir, airdrop nasıl alınır ve airdrop ile nasıl para kazanılır ondan bahsedeceğim. Airdrop kelimesi aslında oyunlar sıkça kullanılır. Ancak sadece oyunlarda değil kripto paralarda da sıkça duyarsınız. Airdrop kısaca bir reklam yöntemidir diyebiliriz. Bu tıpkı promosyon ürün tanıtmak gibi bir şey.

Örneğin nasıl bir matbaacı kalem, bloknot ve not defteri gibi ürünleri müşterilerine ücretsiz veriyorsa aynı durum kripto paralarda da geçerlidir.

airdrop-nedir-nasil-alinir.jpg


Airdrop Nedir?​

Airdrop’un kelime anlamı “Gökten düşen, atılan” anlamına gelir. Oyunlarda bu yardım paketi gibi anlamlarda da kullanılır. Kripto para dünyasında bunun anlamı “Gökten para yağması”dır.

Kripto para dünyasına yeni yeni açılan bir kripto para yani coin ilk olarak kendi reklamlarını yapmak için Airdrop yöntemini seçebilirler. Bu yöntem onlar için ücretsiz reklam yapma imkanı sağlar. Kişiler Airdrop’u almak için yeni çıkmış olan coinin görevlerini tamamlayıp alabilirler. Bu görevler Twitter hesabını takip etmek, bellirli tweeti rt etmek ve benzeri görevler olabilir. Kişiler kısa görevlerden sonra belirlenen zamanlarda coinlerine yada tokenlarına kavuşurlar.

Bilgi - Bitcoin Cash Ne İşe Yarar? yazımı okumak isterseniz.

Airdrop Nasıl Alınır?​

Öncelikle kripto para dünyasında haberler çok önemlidir. Bu haberlere ilk ulaşanlardan olmak size her zaman avantaj kazandırır. Bunun için genelde Tedium, Twitter ve Telegram uygulaması kullanılır. Bunlardan en önemlisi Telegram uygulamasıdır.

Airdropları yakalamak için büyük Telegram kanalları var bunlara muhakkak katılmalısınız. Oradan günün her hangi bir saatinde duyuru yapılabilir. Airdrop duyurusunu gördünüz ve katılmak istiyorsunuz diyelim. Hemen duyurunun içinde bulunan o coinin kanalına katılacaksınız. Ardından size verilen görevleri tek tek yapacaksınız. Korkmayın bunlar çok basit takip etme, rt etme ve yorum yazma gibi kolay görevler olacaktır. Bunları ya size bir Telegram bot üzerinden yada Medium hesabında anlatacaklardır.

Airdrop almak için başka bir yöntem daha vardır. Örneğin XXX coin Airdrop’unu duyurdu. Bunu almak için o coine sahip olmanız gerekiyor. O coini mesela Binance borsası üzerinden satın aldınız. Ancak bir sorun var. Airdrop’u Binance borsasının desteklemesi gerekiyor. Eğer desteklemiyorsa bunu kendi cüzdanınıza çekmek zorunda kalabilirsiniz.
Diyelim Binance borsası Airdrop’u destekleyeceğini duyurdu. Duyurunun içeriğinde ne zaman ekran görüntüsü alınacağının detayları yazar. Mesela yarın saat gece 04.50’de ekran görüntüsü alınır ve yine belirlenen bir sürede sizin Binance hesabınızdaki cüzdanınıza coinler gelir.

Airdropları almak çok basit ve kazançlı olabilir ancak unutmayın ki her Airdrop size para kazandırmaz.
 
  • Katılımcılar
Tips
İpucu

Görüntüleyenler

Genel Sohbet
Rules Yardım Users
Genel sohbet kurallarına uyalım. Mesajlarınızda argo, küfür vb kelimeler kullanmayın!
  • Şu an sohbette kimse yok.
    There are no messages in the chat. Be the first one to say Hi!
    Üst Alt